Skuter elektryczny – wodny – romet – honda – bmw – inwalidzki

0

Skutery elektryczne to świetna propozycja dla tych, którzy szukają ekonomicznego środka transportu do poruszania się po zatłoczonym mieście. W tym kontekście elektryczne skutery są świetną alternatywą dla samochodów. Nie tylko ze względu na możliwość szybszego podróżowania bez korków i wyeliminowanie problemu ze znalezieniem darmowego parkingu. Skutery elektryczne są również tańsze w eksploatacji. Przesiadając się na taki dwukołowiec możesz pokonać dystans 100 km za mniej niż 2 zł! Skuter elektryczny jest również polecany osobom, dla których zwykły skuter spalinowy jest zbyt głośny. Przesiadając się na pojazd elektryczny będziesz mógł podróżować w ciszy i spokoju. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam ranking skuterów elektrycznych, które stały się popularnym środkiem transportu.

Skuter elektryczny – zalety

 • Niski koszt eksploatacji,
 • Mniejsza awaryjność w porównaniu z silnikiem spalinowym,
 • Skutery elektryczne mają lepsze przyspieszenie,
 • Łatwy w ładowaniu. Lekka bateria, którą w łatwy sposób można wyjąć z pojazdu i naładować w domu,
 • Ciche działanie,
 • Możliwość szybkiego i łatwego przemieszczania się po zatłoczonym mieście,
 • Wyeliminowanie problemu braku miejsca do parkowania,
 • Ekologiczny sprzęt – brak emisji spalin.

Skuter elektryczny – wodny – Taiga Motors Orca

Skuter elektryczny Taiga Motors Orca to sprzęt, który robi wrażenie. Z profilu, w biało-czarnym odcieniu, elektryczny skuter wodny faktycznie wygląda jak Orka. Czy da się porównać ten model z tradycyjnymi modelami? Wodny skuter elektryczny Taiga Motors Orca to model dla najbardziej wymagających osób. Jego cena jest naprawdę wysoka. Wartością, której nie da się kupić, jest jednak ekologia oraz możliwość pływania tam, gdzie panuje strefa ciszy lub zakaz dla silników spalinowych.

Skuter wodny elektryczny Taiga Motors Orca dysponuje silnikiem o mocy 180KM.

Wielką zaletą skutera jest to, że rozpędza się on do 105 km/h i pozwala na 2 godziny zabawy. A to wszystko dzięki wytrzymałemu akumulatorowi o pojemności 23kWh. Akumulator ładować można ze zwykłego, domowego gniazdka lub za pomocą szybkiej ładowarki. Wystarczy tylko 20 minut, aby naładować skuter elektryczny wodny do poziomu 80%. Sprzęt ten stworzono tak, aby po sezonie można go było przechowywać przez dłuższy czas, bez obaw o degradację akumulatorów. Gwarancja na skuter elektryczny wodny Taiga Motors Orca wynosi 5 lat lub 20 tys. km.

Taiga Motors Orca

Coś, co odróżnia Taiga Orca od spalinowych konstrukcji to wysoka cena, która podyktowana jest materiałami, z których wykonano skuter. Wszędzie tam, gdzie to możliwe, użyto włókna węglowego, aby zaoszczędzić na i tak już wysokiej masie. Niestety, ale akumulatory to aż połowa całej wagi pojazdu. Oprócz tego Orca zaoferuje bogaty system nawigacyjny i łączności, sterowany za pośrednictwem dużego, kolorowego i dotykowego wyświetlacza. GPS, LTE, Wi-Fi i łączność z prywatnym telefonem pozwoli lepiej nawigować po wodzie i sterować parametrami pracy skutera.

Skuter elektryczny – Romet – niezawodność i bezpieczeństwo

Można śmiało powiedzieć, że skuter elektryczny Romet to synonim niezawodności i bezpieczeństwa. Sprzęty te charakteryzują się nienaganną dynamiką i doskonałymi właściwościami jezdnymi. Producent przywiązuje również dużą wagę do komfortu i bezpieczeństwa. Prowadzenie Rometa to prawdziwa przyjemność, zarówno dla doświadczonych użytkowników, jak i dla tych, którzy mają zamiar rozpocząć przygodę z tymi wyjątkowymi sprzętami. Romet to skuter dla każdego.

Skuter Romet o pojemności 50 lub 125 cm to świetna propozycja dla osób poszukujących ekonomicznego środka transportu do poruszania się po mieście. Skutery tej kultowej marki doskonale sprawdzają się w dużych, zatłoczonych miastach, a ich wielką zaletą są stosunkowo niskie koszty utrzymania. Dlatego są ciekawą alternatywą dla samochodów.

Na skuterze elektrycznym można jeździć z prawem jazdy kat. B. Nie trzeba mieć żadnych dodatkowych kwalifikacji. Jeśli nie chcesz tracić czasu w korkach i chcesz rozwiązać problem braku miejsca parkingowego – skuter elektryczny Romet jest stworzony dla Ciebie.

Skuter elektryczny – Honda – PCX Electric

Honda PCX ElectricSkuter elektryczny Honda PCX Electric to skuter słynnej japońskiej marki Honda. Japońskie skutery elektryczne cechują się niezawodnością i zadowalającymi parametrami. Skuter Honda PCX Electric to doskonała propozycja dla każdego, kto prowadzi ekologiczne życie i wybiera najlepsze sprzęty. Sprzęt ten posiada silnik elektryczny o mocy 4200W i prędkości maksymalnej 60km/h. Prędkość skutera elektrycznego można ograniczyć do 45km/h. Posiada on również dwa najnowsze akumulatory litowe Hondy z możliwością wymiany. Baterie skutera zapewniają zasięg do 41km.

Akumulatory mogą być dzielone między wiele pojazdów i robotów i można je wymieniać w ciągu kilku sekund w specjalnych automatach dostarczanych przez Hondę. Honda oferuje również kilka rozwiązań wymiany baterii i łatwą w użyciu bezprzewodową ładowarkę domową.

Skuter ma małą wbudowaną ładowarkę, która umożliwia ładowanie akumulatorów za pomocą gniazdka ściennego. Czas ładowania za pomocą wbudowanej ładowarki wynosi 6 godzin. Sprzęt ten posiada również przedni hamulec tarczowy z ABS oraz bezprzewodowy klucz RFID, który zapewnia pełną ochronę przed kradzieżą.

Skuter elektryczny – BMW – C Evolution – dla dorosłych

BMW C Evolution to skuter elektryczny, który wygląda futurystycznie. Reflektory do jazdy dziennej wykonane są w technologii LED. Zestaw wskaźników sprawia wrażenie, jakby ktoś przymocował tablet do kierownicy. Jest to wyświetlacz TFT z bardzo bogatą liczbą wskaźników. Jest czytelny i interesujący. Nadwozie zaprojektowano z mocną linią. Główną częścią jest felga umieszczona na pojedynczej szynie, a wygodne podwójne siodełko zapewnia komfort dla osób powyżej 190 cm wzrostu.

Szyba przednia zapewnia dobrą ochronę przed deszczem, a ergonomię można określić jako idealną. Zamiast tradycyjnego schowka pod siodełkiem, producent umieścił blok silnika, czyli silnik elektryczny i blok akumulatora. Pod tylnym siedzeniem znajduje się średniej wielkości schowek, w którym znajduje się również ładowarka akumulatorów. Jakość wykonania wszystkich elementów jest naprawdę dobra. Pasażerowie mają solidne podparcie z boku poduszki siedzenia, a podnóżki, ze względu na brak tłumików, są ustawione w pozycji wygodnej i relaksującej. Skuter elektryczny można uznać za estetyczny, wygodny i efektowny. Fabryczne szkło dość dobrze chroni przed intensywnymi deszczami.

Skuter elektryczny – inwalidzki – dla seniora

Wózek dla osób starszych to wózek inwalidzki o specjalnej konstrukcji, zasilany energią elektryczną. Ułatwia on życie osobom starszym i niepełnosprawnym, np. po amputacji nogi. Jest to idealne rozwiązanie dla osób starszych, które nie mają dużo energii, aby podróżować na większe odległości i chcą np. robić zakupy w mieście. Te skutery elektryczne są dopuszczone do ruchu na terenie całej Unii Europejskiej i spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Skutery elektryczne znacząco poprawiają jakość życia osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Skuter elektryczny inwalidzki – dla seniora

Najwyższej jakości skutery inwalidzkie ułatwiają codzienne czynności, dając seniorom i osobom niepełnosprawnym cenną niezależność. Modele te charakteryzują się dużą wytrzymałością konstrukcyjną i stabilnością, dzięki czemu pojazd ten z powodzeniem może poruszać się po różnych powierzchniach. Wygodne siodełko i skrętne koła zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas pokonywania tych krótkich, jak i długich dystansów. Profesjonalny skuter inwalidzki osiąga prędkość powyżej 15 km/h, co jest doskonałą alternatywą dla innych środków transportu.

Skutery elektryczne trójkołowe dla seniorów

Osoby starsze lub niepełnosprawne często korzystają z trójkołowych skuterów elektrycznych, ponieważ są one zarówno bezpieczne, jak i stabilne do jazdy po mieście. Dzięki tym środkom transportu osoby starsze są niezależne. Ten rodzaj skutera elektrycznego może być bardzo wygodny podczas zakupów, a także podczas spacerów czy spotkań z innymi ludźmi. Dodatkowo, skuter elektryczny trójkołowy posiada podłokietniki i kosze do przechowywania różnorodnych rzeczy. Skutery elektryczne trójkołowe są świetną pomocą dla osób z trudnościami w poruszaniu się, więc jest to dla nich jedyna możliwość załatwienia pewnych spraw w mieście.

Skutery elektryczne są idealnym zamiennikiem skuterów zwyczajnych. Tymczasem skuter elektryczny zużywa tylko 2,5 kWh na 100 km, podczas gdy skuter zazwyczaj zużywa 3 litry na 100 km. Nieco ponad 3 zł niż około 18 zł za 100 km mówi samo za siebie. Dla niektórych jest to znaczna oszczędność, a biorąc pod uwagę fakt, że skutery elektryczne możemy ładować nie tylko w domu, oszczędności mogą być ogromne. Jakie są opinie użytkowników na temat skuterów elektrycznych trójkołowych? Opinie są bardzo pozytywne. Wielu osobom skuter elektryczny odmienił życie.

Czy na skuter elektryczny trzeba mieć prawo jazdy?

Jeżeli chodzi o skutery, to sporo problemu przysparza pytanie: jakie uprawnienia na skuter elektryczny są tak naprawdę wymagane? Wiele osób nie wie, czy wymagana jest karta motorowerowa, prawo jazdy, jakie są ograniczenia wiekowe i prędkościowe. Aby móc prowadzić pojazd elektryczny, który nie rozwija prędkości powyżej 45 km/h, wystarczy posiadać kartę motorowerową, posiadać prawo jazdy kategorii AM lub być urodzonym przed 12 stycznia 1995 roku.

Natomiast na skutery z silnikami o wyższej mocy, ale nieprzekraczającej 11 kW, wymogi są już nieco większe. Należy posiadać prawo jazdy kategorii A1, A2, A lub B od przynajmniej trzech lat.

Dlaczego warto kupić skuter elektryczny?

Przedstawimy Wam kilka najważniejszych cech, które sprawiają, że warto zainwestować w sprzęt, jakim jest elektryczny skuter.

 • Tankowanie – w przypadku skuterów spalinowych sprawa jest prosta – tankuje się je tak jak standardowe auta, czyli na stacji benzynowej. Zwykle nie trwa to długo, ale wiąże się z dodatkowymi kosztami, które z czasem mogą wzrosnąć (ceny paliw dość często ulegają zmianie). Skutery elektryczne są zasilane energią elektryczną, to dość oczywiste. Jednak nie wszyscy zwracają uwagę na czas ładowania – może to być nieco irytujące podczas intensywnego użytkowania. To, czy będziemy w stanie jeździć płynnie, czy nie, zależeć będzie od dostępności ładowarek. Na szczęście infrastruktura dużych miast stopniowo dostosowuje się do potrzeb ludzi, a stacje ładowania pojazdów elektrycznych powoli się pojawiają,
 • Zasięg – niektóre skutery elektryczne dostępne obecnie na rynku mają zasięg do 100 km. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę punktów, które umożliwiają naładowanie urządzenia, wiele osób nie decyduje się na dłuższe trasy. Z drugiej strony, jazda skuterem spalinowym jest ograniczona jedynie pojemnością baku, który można napełnić zawsze– stacje benzynowe są z reguły ogólnodostępne w każdym mieście i na większości dróg,
 • Koszty eksploatacji – posiadanie pojazdu, jakim jest skuter elektryczny to duża oszczędność – zarówno na ładowaniu, jak i ewentualnych naprawach, które zdarzają się wyjątkowo rzadko (choć może to zwyczajnie wynikać z małej ilości użytkowników),
 • Ekologia – skuter elektryczny ma znaczną przewagę nad spalinowym. Podczas eksploatacji elektrykiem nie wydzielają się żadne dymy, spaliny czy inne zanieczyszczenia. Opcja ta jest więc znacznie bardziej ekologiczna i przyjazna przyrodzie. Tak więc jest to idealne rozwiązanie dla osób, które żyją ekologicznie na co dzień.

Wysokiej jakości skuter elektryczny będzie opcją nieco droższą od odpowiednika spalinowego. Jednak zdecydowanie warto postawić na takie rozwiązanie przy przemieszczaniu się, szczególnie gdy mieszkasz w mieście. Posiadając taki pojazd, łatwo jest wyminąć poranne lub popołudniowe korki, a co za tym idzie – dojechać na czas do pracy. Nie wymagają one także dużej ilości miejsca przy parkowaniu, a nawet pozwalają na używanie buspasów! Jazda elektrykiem pozwala zaoszczędzić na kosztach związanych z tankowaniem czy kupowaniem biletów miejskich. Jest to jednak opcja bezpieczna właśnie dla mieszkańców miast, na dodatek zamieszkujących większe aglomeracje, ze względu na dostępność stacji ładowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj