Monocykl elektryczny (jeżdżące koło elektryczne) – jaki wybrać – opinie – akumulator – Allegro – cena

0

Monocykle elektryczne to nowoczesne środki transportu, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Działają one w oparciu o koło napędzane silnikiem elektrycznym. Umożliwiają wygodną kontrolę w oparciu o delikatną równowagę ciała. Konstrukcja monocykli elektrycznych ma znakomite proporcje, dzięki czemu nie wymaga od użytkownika żadnych specjalnych umiejętności.  

Są to innowacyjne pojazdy, których działanie opiera się na żyroskopach. Sterowane analogicznie jak hoverboard-y, jednakże ze względu na to, że posiadają tylko jedno koło, ich prowadzenie jest znacznie trudniejsze. Jeśli zastanawiasz się, jaki monocykl elektryczny wybrać – zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.  

Monocykl elektryczny – co to – wikipedia – jaki wybrać – akumulator

Jak wybrać odpowiedni model monocyklu elektrycznego? Z roku na rok popularność tych komfortowych środków transportów zwiększa się. Są to urządzenia popularne wśród osób dorosłych, jak i dzieci. Korki na ulicach czy zatłoczone autobusy nie stanowią problemu, gdy możesz pojechać do pracy na urządzeniu elektrycznym. Jazda na monocyklu jest świetna, ale wymaga też odrobiny ruchu, a zwłaszcza równowagi.

Jak wybrać najlepszy monocykl elektryczny? O czym należy pamiętać przy zakupie? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym poradniku. 

Na początku warto wyjaśnić, czym tak naprawdę jest popularny elektryczny monocykl. Jak sama nazwa wskazuje i co podpowiada nam wikipedia, jest to pojazd jednokołowy z silnikiem elektrycznym, który wykorzystuje do sterowania akcelerometr i żyroskop. Tego typu gadżety, zwane potocznie kołami elektrycznymi, wykorzystywane są głównie do jazdy na krótkich dystansach, głównie na terenach miejskich. Monocyklem elektrycznym bez problemu pojedziesz do szkoły, pracy czy… na zakupy. Jednokołowe urządzenie jest lekkie, kompaktowe i bezpieczne w użytkowaniu. Wymiary koła elektrycznego zwykle nie przekraczają 50 cm wysokości i długości oraz 20 cm szerokości, a ich waga mieści się w przedziale 8-20 kg. 

Elektryczne monocykle charakteryzują się przede wszystkim prostą budową. Ich korpusy wykonane są głównie z wysokiej jakości tworzywa sztucznego – trwałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Większość oferowanych monocyklów elektrycznych wyposażona jest w dodatkowy uchwyt, który ułatwia przenoszenie sprzętu. Monocykl posiada również składane pedały, na których użytkownik może stanąć, przyciski włączania/wyłączania, gniazda ładowania, diody LED informujące o poziomie naładowania baterii i wiele innych. Wewnątrz monocyklu znajdują się silniki elektryczne, akumulatory i systemy odpowiedzialne za sterowanie sprzętem.

Elektryczny monocykl – czy warto go kupić? 

Monocykl elektryczny – co to

Deskorolki elektryczne, hulajnogi oraz monocykle elektryczne mają wielu fanów, nie tylko wśród młodzieży, ale i wśród osób dorosłych. Bez wątpienia te gadżety mają wiele zalet – są wydajne, praktyczne, a w niektórych przypadkach mogą zastąpić rowery, motocykle, a nawet samochody. Sceptycy tego typu urządzeń zarzucają im przede wszystkim wysoką cenę. Jednokołowe pojazdy elektryczne nie są tanimi gadżetami, dlatego zakup tego sprzętu wymaga zastanowienia się. Zanim kupisz monocykl elektryczny, zapoznaj się z najważniejszymi cechami tego typu sprzętu i na ich podstawie zdecyduj, czy naprawdę potrzebujesz tego sprzętu. Aby ułatwić analizę zalet i wad jednokołowych pojazdów elektrycznych, poniżej przedstawiamy ich najważniejsze cechy. 

Zalety monocyklu elektrycznego 

 • Monocykle elektryczne dostępne w wielu wariantach, które różnią się wyglądem, konstrukcją, mocą silnika, pojemnością akumulatora, średnicą koła i nie tylko, 
 • Sprzęt ten pozwala na szybkie przemieszczanie się z miejsca do miejsca, szczególnie na terenach miejskich, 
 • Monocykl elektryczny może służyć również do zabawy – jazda na nim to frajda, 
 • Wykonanie z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, 
 • Sprzęt ten jest lekki i zgrabny, wyróżniający się niewielkimi rozmiarami, 
 • Może być używany zarówno przez dzieci, jak i przez osoby dorosłe.  

Wady monocyklu elektrycznego 

 • Sprzęt ten ma ograniczony zasięg na jednym ładowaniu. W przypadku tańszych modeli, zasięg wynosi zwykle około 10 km, 
 • Monocykle elektryczne nie są w stanie pokonań niektórych przeszkód, np. schodów, 
 • Jazda na elektrycznym monocyklu może być skomplikowana dla osób początkujących. 

Monocykl elektryczny – najszybszy – jak działa ten sprzęt? 

Początek przygody na monocyklu elektrycznym może być nieco zniechęcający.

Trzeba nauczyć się nie tylko utrzymywać równowagi na sprzęcie, ale również manewrować monocyklem. Elektryczne koło sterowane jest ruchami ciała użytkownika. Żyroskop analizuje nachylenie użytkownika i reaguje na jego zachowanie. Pochylenie do przodu zwiększa prędkość maszyny, a pochylenie do tyłu zmniejsza prędkość ruchu. Skręcanie również opiera się na tej samej zasadzie – pochylenie się w daną stronę spowoduje obrót monocyklu. Tak więc najszybszy monocykl to taki, z którym będziemy w pełni współpracować. 

Monocykl elektryczny – najlepszy – na co zwrócić uwagę ?

Jaki najlepszy monocykl elektryczny kupić? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż każdy ma indywidualne preferencje dotyczące zakupów. Zakup monocyklu elektrycznego warto oprzeć na takich parametrach jak: 

 1. Wymiary, waga i średnica koła – oferowane monocykle elektryczne różnią się wagą oraz rozmiarami. Jeśli chodzi o średnicę koła – należy ją dobrać do wzrostu i wagi użytkownika. Monocykl elektryczny, którego użytkownikiem będzie dziecko nie powinien mieć średnicy większej niż 14 cala, a optymalne rozmiary dla osób dorosłych to 14-18 cala, 
 2. Pojemność baterii – od niej uzależniona jest odległość, jaką może pokonać w pełni naładowane urządzenie. Większość producentów zasięg na jednym ładowaniu podaje w km i może on wynosić nawet 90 km. Pojemność baterii ma również znaczenie dla długości jej ładowania, 
 3. Moc silnika – jest to bardzo ważne, ponieważ moc silnika odpowiada za funkcjonalność oraz wydajność urządzenia. Im większa moc, tym urządzenie sprawniej się porusza.  
 4. Prędkość maksymalna – mniejsze i tańsze jednokołowe pojazdy elektryczne osiągają prędkość od 10-30km, nowsze i droższe modele mogą osiągać prędkość nawet do 50km/h. Maksymalna prędkość z jaką można poruszać się na urządzeniu zależy od wagi użytkownika, średnicy kół oraz mocy silnika, 
 5. Maksymalne obciążenie – informuje o maksymalnej dopuszczalnej wadze kierującego. Parametr ten nie powinien być lekceważony – przeciążenie monocyklu może prowadzić do jego uszkodzenia, co w konsekwencji bezpośrednio zagraża zdrowiu użytkownika, 
 6. Konstrukcja – Poszczególne jednokołowe pojazdy elektryczne różnią się również konstrukcją. W niektórych modelach korpus jest prawie w całości pokryty kołem, w innych widoczny jest do 50%. Dlaczego to takie ważne? Im bardziej odkryte koło, tym lepsza zwrotność urządzenia. Na rynku dostępne są również dwukołowe pojazdy elektryczne, w których koła połączone są ze sobą specjalnym mechanizmem – urządzenia są stabilniejsze i łatwiejsze do prowadzenia, 
 7. Dodatkowe funkcjonalności – mowa tu o światłach do nocnej jazdy, światłach hamowania itd. Ważne jest również boczne oświetlenie LED, wysuwana rączka, a także funkcjonalna aplikacja mobilna to obsługi i monitorowania parametrów monocykli.  

Monocykl elektryczny – ranking – Allegro – OLX

Monocykle elektryczne można śmiało zakupić w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym media markt, media expert ale także na platformie sprzedażowej allegro bądź olx. Poniżej przedstawiamy popularne monocykle elektryczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. 

Jaki monocykl elektryczny wybrać

Monocykl elektryczny – Ceneo – opinie – forum – bateria

To niesamowite urządzenie elektryczne rewolucjonizuje rynek transportu prywatnego! Monocykl elektryczny E-balance Wheel to urządzenie dla każdego, co potwierdza porównywarka cen Ceneo. Jest alternatywą dla transportu samochodowego, miejskiego i pieszego. Pozwala na wymianę długich, niewygodnych, niepewnych i drogich środków transportu. Ładowanie monocyklu jest bardzo szybkie, wydajność bardzo wysoka, a bateria sprawia, że ​​urządzenie jest bardzo ekologiczne. Urządzenie osiąga prędkość maksymalną 15-20 km/h i ma zasięg 20-25 km na jednym naładowaniu.

Dobrze sprawdza się na płaskich drogach. Urządzenie zostało wyposażone w specjalny uchwyt, dzięki któremu możesz zabrać je ze sobą do pracy, biura czy szkoły. Wraz z urządzeniem dostarczane jest dodatkowe koło. Nauka jazdy na motocyklu elektrycznym trwa około 2 dni. Po tym czasie możesz w pełni cieszyć się jazdą, kontrolując równowagę swojego ciała. 

Jakie są zalety monocyklu elektrycznego E-balance Wheel? 

 • Silnik 350w, 
 • Prędkość ok.15-20 km/h, 
 • Akumulator litowo-jonowy 4,4Ah – 60V, 
 • Zasięg do 20-25km, 
 • Czas pełnego ładowania 2-3h, 
 • Po 30min. osiąga 80% naładowania, 
 • Maksymalny kąt nachylenia terenu: 15°, 
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg, 
 • Wodoodporność IP54, 
 • Wbudowany moduł Bluetooth. 

Jakie są opinie klientów na forum na temat monocyklu elektrycznego E-balance Wheel? Użytkownicy wypowiadają się pozytywnie na temat urządzenia, szczególnie ze względu na szeroką gamę zalet. 

Monocykl elektryczny – sklep – media markt – media expert 

Monocykl SEGAWY-NINEBOT One S2 to 1 -calowe, samobalansujące się jednokoło, o oryginalnym designie, które łączy w sobie sportowy charakter i luksus. Dzięki kompaktowej konstrukcji może osiągnąć prędkość do 24 km/h, a jego silnik posiada moc 500W. Zasięg, jaki może przejechać to 30 km, co sprawia, że nadaje się do długich podróży. Monocykl elektryczny to idealne urządzenie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Taki rodzaj monocyklu można poszukać i znaleźć w sklepach takich jak media expert, czy media markt.

Poznaj zalety monocyklu elektrycznego SEGAWY-NINEBOT One S2: 

 • Maksymalna prędkość aż do 24 km/h, 
 • Maksymalny zasięg ok. 30 km, 
 • Możliwość dostosowania stylu jazdy dzięki regulowanemu oświetleniu LED, 
 • Stopień ochrony IP54 umożliwia jazdę w różnych warunkach pogodowych, 
 • Kąt nachylenia wynosi 15 stopni, 
 • Czas ładowania ok. 3h, 
 • Lekki 11.4 kg – do przenoszenia w jednej ręce, 
 • Tryb przenoszenia zapobiega obracaniu się koła podczas podnoszenia pojazdu za uchwyt, 
 • Inteligentny system zarządzania baterią ściśle monitoruje wydajność baterii dla zwiększenia bezpieczeństwa, 
 • Bluetooth: informacje o pojeździe i aktualizacja oprogramowania za pośrednictwem aplikacji Segway-Ninebot. 

Monocykl elektryczny – V5F InMotion 14″  – test – youtube

Monocykl V5F jest stworzony dla tych, którzy podróżują głównie komunikacją miejską lub samochodem. Dzięki niewielkiej wadze i kompaktowym wymiarom idealnie nadaje się do podróżowania tramwajami lub autobusami. Idealnie pasuje również do bagażnika bądź do schowania w szafie w domu (gdy jest nieużywany). 

Główną zaletą monocyku  elektryczny V5F InMotion 14″ jest jego zgrabność. Dzięki niewielkim rozmiarom i niewielkiej wadze można go nosić ze sobą wszędzie. Oznacza to, że możesz bezpiecznie zabrać go na wycieczki po mieście, a także na spacery po lesie. Można wygodnie z niego korzystać podczas dojazdów do pracy, szkoły czy do innych części miasta. Dzięki zasięgowi do 40 km bez problemu pojedziesz w dowolne miejsce. Waga około 11 kg to niezwykła zaleta urządzenia. Dodatkowo monocykl posiada specjalne uchwyty, które pozwalają na prowadzenie po ziemi, eliminując konieczność noszenia go na rękach.

Monocykl elektryczny V5F InMotion 14" 

Monocykl V5 został zaprojektowany z myślą o młodzieży. Jego niewielkie rozmiary powodują, że jest poręczny w codziennym użytkowaniu. Do głównych zalet Inmotion V5 można zaliczyć: 

 • Niewielką wagę 11,9kg, 
 • Prędkość maksymalna 25km/h, 
 • Zasięg do 40km, 
 • Możliwość dużego dociążenia do 120kg, 
 • Przycisk blokujący koło przy przenoszeniu, 
 • Oświetlenie LED, 
 • Nieduże rozmiary, mała szerokość, 
 • Wodoodporność IP54.  

Opinie użytkowników na temat monocyklu są bardzo pozytywne, co potwierdzają liczne testy wykonane przez specjalistów. Można także sprawdzić ten rodzaj monocyklu na youtube. Ludzie chwalą go sobie szczególnie za dużą mobilność, gdyż mogą dojechać nim niemal wszędzie. Kompaktowe wymiary oraz niewielka waga świadczą o tym, że jest to idealny produkt dla dorosłych, ale również dla dzieci. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla swojego dziecka – monocykl elektryczny to strzał w dziesiątkę. Jednak pamiętaj o tym, że jego cena jest wysoka, ale czego nie zrobi się dla ukochanej pociechy? 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj